ue_chan (kattunlove_mod) wrote,
ue_chan
kattunlove_mod

Kurallar

1. Herhangi bir KAT-TUN üyesi hakkında ağır eleştiri yapmak yasaktır!
“En iyi şarkıcı kim?” “En yakışıklı kim?”gibi anketlerde buna dâhildir.

2. Herhangi bir topluluk üyesine ağır eleştiride bulunmak yasaktır! Irkçı, cinsel içerik uyaran ya da diğer aşağılayıcı iletiler yasaktır(buna yorumlar da dâhildir.) Farklı ülkeler ve/veya kültürlerden gelen pek çok üyeye sahibiz. Lütfen ayrımcılığın topluluktan atılmaya kadar gideceğini aklınızda bulundurun.

3. Bilinçsizce (küfür, lüzumsuz) konuşmalar yasaktır. Eser çalıntılığı yasaktır. Kesin izin olmadan çalışmaları (örn: cevirileri) birden fazla kez yayınlamayın.

4. TROLLING! (İnternet ortamında diğer kullanıcıları konuşma ortamına çekmek için herhangi bir cezp edici girişim) yasaktır. Herhangi bir üye bunu yaparken yakalanırsa, anında engellenecek ve adları diğer JE topluluklarının dikkatli olmaları için listeye konulacaktır.

5. Mod dan izin alınmamışsa yorumları etkisiz kılmayın. Yorumları etkisiz kılmış halde yakalanırsanız, mesajınız direk otomatik olarak silinecek ve uyarı alacaksınız. Yorumları gizlemek sadece mod un izniyle gerçekleşebilir.

6. İsteklerle ilgili lütfen bu mesaja göz atın.

7. Reklamla ilgili(örn: LiveJournal toplulukları, fan siteleri, “meme”ler, mesaj panoları vb..) Lütfen bu mesaja göz atın. Ticari ve diğer hayranlar tarafından yapılan ürünlerin satışlarıyla ilgili mesajlar burada etiketlenerek bir araya getirilip aylık ileti olarak postalanacaktır.

8. LiveJournal cutları ile ilgili olarak:
o Tüm hikâyeler, taramalar, grafikler, gömülü videolar, spoylerler ve 300 pikselden (genişlik)büyük olan tüm resimler, LJ cut ile gösterilmek zorundadır.
o Grafik ya da resim bakılmaksızın sadece 3 imaj LJ cut’un dışında gösterilebilir.(duvar kâğıtları, resimlerin minyatür halleri vb.)
o Hikâyelerin kısa özeti LJ cut ın dışında yer alabilir.

9. Yazı tipi/rengi varsayılan şekilde bırakılmalıdır. Herkes arkadaş sayfasında 20 puntodan büyük cırtlak pembe görmeyi istemez. Bu ŞeKiLdE YaZıMda yasaktır. Eğer mesajınız bunlardan herhangi birini içeriyorsa, mesajınız direk silinecektir.

10. Hikâyelerle ilgili lütfen buraya bakın.

11.Takipçi linklerle ilgili (örn: para-kazandıran linkler)
• Takipçi linkler indirme ya da bağış için değillerse kullanılabilir. Bağış linkleri konusunda, hayır için olduklarına dair geçerli bir kanıtın mesajınızda yer alması gerekir.
• Takipçi linkler kullanılırsa, orijinal link (örn: izlenmeyen ) de temin edilmelidir. Ayrıca linklerin takipçi sitelerden alındığı açıkça söylenmesi zorunludur.

12.Arkadaş kilitli mesajlar: Topluluğa “arkadaş kilitli” mesajlar atabilirsiniz, ama kişisel sayfanızdaki bir mesajın linkini postalıyorsanız, bu mesaj herkese açık olmalıdır. Burası bir popüler olma yarışması değil, hayran topluluğudur. Sırf sizden bir şey indirebilsin diye insanlarla arkadaşlık etmek ya da topluluğunuza katmak çok kaba bir harekettir. Bununla beraber linkli mesajların toplulukta en az 3 (üç) gün herkese açık kalmasına izin verilmektedir.

13. Üye uyarıları:
• Eğer mod olmayan birisi mesajınızın /yorumunuzun kurallara uymadığına dair sizi uyarmaya çalışıyorsa, onlara zor anlar yaşatmayın. Sizlere yardım etmeye çalışıyorlardır. Eğer yalan söylediklerini yâda gıcıklık yaptıklarını düşünüyorsanız, mod ile iletişime geçebilirsiniz. Bundan sonrasıyla biz ilgileneceğiz.
• Eğer mesajları/yorumları hakkında bir üyeyi uyararak yardım etmeye çalışıyorsanız, bu konuda kaba olmayın. Arkadaş canlısı en azından kibar olmaya çalışın. Eğer yardım etmeye çalıştığınız kişi size kaba davranıyorsa, cevap vermeyin. Sadece mod a söyleyin. Bundan sonrasını biz hallederiz.

14. Mesajınızı postaladığınızda lütfen verilen etiketleri kullanarak mesajınızı doğru etiketleyin .

15. Mesajınızda “Eğer bu uygun değilse, modlar lütfen silin” ya da buna benzer herhangi bir şey varsa, uyarı ya da bilgilendirmeden silinecektir. Bu kuralları okumadığınızı gösterir.

Son Güncelleme: Aralık 10, 2008

[ credit to: aarime for this translation | Bu ceviri: aarime tarafından yapılmıştır ]
Tags: rules: translated - turkish
Subscribe

 • Rules in Arabic

  Arabic Translation يمنع منعًا باتًا سب أو إهانة أي أعضاء الفرقة! كات - تون بأي شكل من الأشكال! مثلا: قول *من هو الأفضل في الغناء؟* أو قول *من هو…

 • Säännöt suomeksi

  1. Ei KAT-TUN jäsenten haukkumista. Tämä sisältää mys erilaiset kyselyt kuten "Kuka on mielestäsi paras laulaja?", tai "Kuka on parhaimman näköinen?"…

 • Regole per le fanfiction

  A causa della grande quantità di fanfiction che vengono postate ogni giorno, abbiamo deciso di fare un cambiamento nelle regole riguardo le fics. Vi…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic
  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments